< Cofnij

Orientation Days

Orientation Days

Dni Adaptacyjne dla studentów pierwszego roku programów anglojęzycznych są już tradycją. To czas, w którym młodzi ludzie przybywający do nas z odległych nieraz zakątków świata, mają możliwość zapoznać się z Uczelnią i realiami życia w naszym mieście.

Oficjalne powitanie studentów odbyło się w czwartek, 24 sierpnia. W uroczystości, która odbyła się w CKD licznie wzięli udział studenci pierwszego roku programów anglojęzycznych. Była to okazja do poznania przedstawicieli władz Uczelni, koordynatorów kursów na każdym z kierunków oraz koleżanek i kolegów z wyższych lat studiów. W tym roku swoje studia w języku angielskim na UMP rozpoczyna 226 osób z 35 krajów - głównie z Tajwanu, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Tajlandii.

Gości przywitał profesor Grzegorz Oszkinis, Dyrektor Centrum Nauczania w Języku Angielskim. Studentów witali również Alison Elizabeth Dilworth - Zastępca Radcy ds. Polityczno-Ekonomicznych w Ambasadzie USA w Warszawie oraz Dorota Blicharz - Urzędnik Konsularny Ambasady Kanady w Polsce. W uroczystości uczestniczyli także: Lika Liu - Sekretarz Działu Edukacji Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Warszawie, Urszula Dziuba - Konsul Honorowy i Agent Konsularny (Agencja Konsularna Stanów Zjednoczonych Ameryki) oraz przedstawiciele organizacji studenckich. Swoimi doświadczeniami dzielił się z gośćmi lek. Adrian Maciejewski, absolwent medycyny w języku angielskim UMP z ubiegłego roku.

Po uroczystym powitaniu i wspólnym śniadaniu, podczas tak zwanych "Open Hours" studenci mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z konsulami Kanady i USA, dziekanami, koordynatorami kursów, przedstawicielami Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego, NFZ, Wydziału Rozwoju Miasta, Migrant Info Point czy psychologiem oraz reprezentantami organizacji studenckich. Mogli także zasięgnąć informacji dotyczących podręczników. Studentom przekazane zostały najważniejsze informacje dotyczące ich pobytu i bezpieczeństwa: legalizacji pobytu w Polsce, ubezpieczenia zdrowotnego, działalności Uczelni, oraz podstawowe informacje o mieście.

» Fotogaleria