Nowi członkowie Komisji Ewaluacji Nauki odebrali powołania

W dniu 4 kwietnia br. z rąk Pana Ministra Wojciecha Murdzka nominacje odebrali nowi członkowie Komisji Ewaluacji Nauki. Z prawdziwą satysfakcją informujemy, że w tym elitarnym, 34-osobowym zespole reprezentującym wszystkie dziedziny nauki i sztuki, znalazł się prof. dr hab. Zbigniew Krasiński - Prorektor ds. Klinicznych i Współpracy z Regionem naszej Uczelni.

Do zadań Komisji Ewaluacji Nauki należy m.in. przeprowadzanie ewaluacji jakości działalności naukowej, przygotowanie projektów wykazu wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych oraz przedstawianie ministrowi propozycji kategorii naukowych dla podmiotów poddanych ewaluacji.

Komisja sporządza też opinie i oceny w sprawach określonych przez ministra lub z własnej inicjatywy, ewaluuje jakość kształcenia w szkołach doktorskich. Eksperci sporządzają też analizy w zakresie ewaluacji jakości działalności naukowej i jakości kształcenia w szkołach doktorskich. Współpracuje także z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami zajmującymi się ewaluacją jakości działalności naukowej.

Kadencja KEN rozpoczęła się 1 kwietnia 2023 r. i potrwa do 31 grudnia 2027 r.

Zdjęcie Zdjęcie
    Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka