Niech trwa wolna Ukraina!

Szanowni Państwo,
Drodzy Studenci i Obywatele Ukrainy!

Bezprecedensowy atak wojsk rosyjskich na Ukrainę zburzył porządek świata. Wojna zawsze niesie śmierć i zniszczenie. Jest złem, którego nie da się usprawiedliwić.

Dlatego też wyrażamy naszą solidarność z całym NARODEM UKRAIŃSKIM.

Nasz Uniwersytet współpracuje z sześcioma Uczelniami na Ukrainie:

To ważne ośrodki dydaktyki i badań w naukach medycznych oraz farmaceutycznych. Solidaryzujemy się z naszymi Partnerami i deklarujemy pomoc. Zapewniamy także wszystkich studentów ukraińskich naszego Uniwersytetu o wsparciu. Nie jesteście w tych trudnych chwilach sami, a wszelkie służby Uczelni gotowe są nieść Wam pomoc.

Niech trwa wolna Ukraina!

W imieniu całej społeczności Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

prof. dr hab. Andrzej Tykarski
REKTOR

Хай живе вільна Україна!

Пані та панове,
Шановні студенти та громадяни України!

Безпрецедентний напад російських військ на Україну зруйнував світовий порядок. Війна завжди приносить смерть і руйнування. Це зло, яке не можна вибачити.

Тому ми висловлюємо свою солідарність з усіма УКРАЇНЦЯМИ.

Наш університет співпрацює з шістьма вишами України:

Вони є важливими навчальними та дослідницькими центрами в медичних і фармацевтичних науках. Ми солідарні з нашими партнерами та заявляємо нашу готовність допомогти їм. Ми також запевняємо в підтримці всіх українських студентів нашого університету. Ви не є самотні у ці важкі часи, і усі служби Університету готові вам допомогти.

Хай живе вільна Україна!

Від імені усієї громади Медичного університету ім. Кароля Марцінковського у Познані

професор, доктор наук Анджей Тикарські
РЕКТОР