< Cofnij

Nauka w trakcie wakacji, czyli o Obozie w Kołobrzegu słów kilka

52. Obóz Naukowo-Szkoleniowy jest inicjatywą organizowaną przez Studenckie Towarzystwo Naukowe. Przy współpracy z wieloma jednostkami organizacyjnymi Uczelni, zaprzyjaźnionym gronem profesorskim powstaje wydarzenie, którego dobra sława jest znana na Pomorzu Zachodnim już od wielu lat.

Obóz Naukowo-Szkoleniowy stanowi niepowtarzalną okazję dla studentów na poszerzanie swojej wiedzy praktycznej oraz teoretycznej w specjalistycznych gabinetach lekarskich pod okiem najlepszych wykładowców Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Od lat opiekunami naukowymi są profesorowie, którzy przekazując swoje umiejętności młodym adeptom medycyny, zapewniają najwyższej jakości opiekę medyczną ludności lokalnej oraz kuracjuszom przebywającym w uzdrowisku. Obóz cechuje się bardzo szeroką tematyką ogólnomedyczną.

W tym roku zmagania naukowe w Kołobrzegu trwały od 21 do 28 sierpnia. Ponad 40 studentów w 12 gabinetach lekarskich dbało o najwyższą jakość świadczonych usług medycznych. W trakcie tego krótkiego, acz intensywnego turnusu udało się zadbać o blisko 300 pacjentów w gabinetach klinicznych i o kolejne ponad 300 osób w namiocie zdrowia. Praca w każdym z gabinetów miała charakter interdyscyplinarny i była wyjątkową możliwością wymiany doświadczeń między studentami oraz doskonaleniem już nabytych umiejętności praktycznych, chociażby z zakresu wykonywania EKG, badań ultrasonograficznych, wymazów etc. Dodatkowo odbyły się wykłady firm partnerskich wydarzenia. Obóz odbył się m.in. dzięki wsparciu oraz pomocy udzielonej przez takie firmy jak Biofarm Sp. z o.o., Diagnosis S.A. z Białegostoku, La Roche Posay, Colgate-Palmolive, Fundacja Mocni na Starcie, MIRO Healthcare, a także organizacje: Wielkopolska Izba Lekarska czy Rotary Club Poznań.

W piątek 26 sierpnia odbyła się wizytacja i uroczystość zamknięcia 52. edycji Obozu Naukowo-Szkoleniowego w Kołobrzegu. Podczas wydarzenia obecny był Rektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. dr hab. Michał Nowicki, mgr Paulina Trojanowska z Działu Realizacji Projektów, lek. Karol Lubarski przedstawiciel WIL i przewodniczący Komisji Młodych Lekarzy.

Szczególne podziękowania za wielokierunkową pomoc, zaangażowanie w organizację Obozu zostały przekazane Panu Rektorowi prof. dr. hab. Michałowi Nowickiemu, Panu Rektorowi prof. dr. hab. Edmundowi Grześkowiakowi, prof. dr. hab. Zygmuntowi Adamskiemu, mgr Paulinie Trojanowskiej, Pani Prezes Annie Rychter oraz pracownikom Centrum Zdrowia i Relaksu ,,Verano”, przyjaciołom, politykom z Kołobrzegu oraz Przewodniczącej STN Aleksandrze Kurowskiej.

lic. Aleksandra Kurowska
prof. dr hab. Zygmunt Adamski

Zdjęcia