Minimalnie inwazyjna operacja ginekologiczna w zasobach WebSurg On Line University of IRCAD

Zdjęcie

Minimalnie inwazyjna operacja ginekologiczna uteropeksji bocznej w leczeniu wypadania narządów płciowych przeprowadzona w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu została opublikowana w największym na świecie Wirtualnym Uniwersytecie z siedzibą w Strasburgu.

WebSurg On Line University of IRCAD jest jednym z najbardziej prestiżowych Uniwersytetów On Line powstałym na bazie IRCAD, jednego ze światowych liderów kształcenia w zakresie najnowocześniejszych i minimalnie inwazyjnych metod chirurgicznych. Od 1994 roku IRCAD zyskał światową sławę będąc certyfikowanym i wiodącym instytutem badawczo-edukacyjnym, którego działalność jest w pełni poświęcona badaniom oraz nauczaniu najbardziej innowacyjnych i minimalnie inwazyjnych technik chirurgicznych. WeBSurg University of IRCAD jest dostępny w 7 językach i skupia około 380 000 aktywnych członków. W ramach działań WebSurg On Line University publikowane są treści multimedialne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii chirurgii małoinwazyjnej (m.in. w chirurgii ogólnej i gastroenterologicznej, chirurgii ginekologicznej, chirurgii dziecięcej, torakochirurgii i innych) skierowane do lekarzy 12 specjalności chirurgicznych. W tym nowoczesnym centrum edukacji corocznie odbywają się szkolenia dla ponad 6 tysięcy chirurgów z całego świata w zakresie 12 specjalności medycznych.

Jak podkreśla prof. Maciej Wilczak - Kierownik Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka oraz koordynator Centrum: Opublikowanie na łamach WebSurg University of IRCAD pierwszej pochodzącej z Polski operacji ginekologicznej wykonanej w Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu jest dla mnie i moich współpracowników ogromnym wyróżnieniem i dodatkowym asumptem do jeszcze bardziej intensywnej pracy dla dobra wszystkich naszych pacjentek.