< Cofnij

Minimalnie inwazyjne zabiegi w szpitalu przy ul. Polnej

W dniu 07.05.2021 r. w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym odbyły się kolejne warsztaty „Histeroskopia diagnostyczna i operacyjna w znieczuleniu miejscowym”.

Prof. Maciej Wilczak wraz z zespołem Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka „krok po kroku” przedstawili najnowsze techniki i zasady stosowane w nowoczesnej histeroskopii diagnostycznej i operacyjnej wykonywanej w znieczuleniu miejscowym. Ten rodzaj minimalnie inwazyjnych zabiegów wykonywanych we wnętrzu jamy macicy nie wymaga znieczulenia ogólnego!!!

Podczas trwania całego zabiegu pacjentka jest całkowicie świadoma i ma możliwość rozmowy z  lekarzem, który wykonuje ten zabieg. Ponadto może obserwować na ekranie monitora każdy etap wykonywania tego minimalnie inwazyjnego zabiegu, a po około 2 godzinach po zabiegu wypisywana jest do domu.

Ta nowoczesna metoda diagnozowania i terapii zmian wewnątrzmacicznych jest alternatywą dla zabiegów w znieczuleniu ogólnym, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko tego typu zabiegu.

W tej edycji Praktycznych Warsztatów Histeroskopowych wykonano 5 zabiegów endoskopowych z wykorzystaniem systemu znieczulenia miejscowego Hystero-Block. Szkolili się lekarze z: Zielonej Góry, Bielska-Białej, Łodzi, Pleszewa, Sztumu oraz Warszawy.

Zabiegi te są szczególnie istotne w zakresie diagnostyki i terapii takich schorzeń jak:

» Szczegółowe informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum.

Zdjęcie

Zdjęcie