Marcowa edycja Poznańskiej Szkoły Rozwoju i Terapii

Zdjęcie

17 marca 2018 r. odbyło się kolejne szkolenie w ramach Poznańskiej Szkoły Rozwoju i Terapii organizowanej przez Pracownię Terapii Zajęciowej. Gościem marcowej edycji była Pani Anna Olczak-Stawicka, psycholog, pedagog, mediator rodzinny, specjalista w zakresie diagnozy i terapii dzieci z zespołem ADHD.

Problematyka warsztatu dotyczyła nie tylko objawów, przebiegu i rokowania w zespole nadpobudliwości psychoruchowej, czy specyficznych strategii ukierunkowanych na radzenie sobie z objawami ADHD, ale także umiejętności rozróżniania objawów od problemów z zachowaniem, dostrzegania pozytywnych zachowań dziecka, radzenia sobie z dzieckiem w sytuacja trudnych, czy systemu zasad i konsekwencji, w tym wykorzystania systemu żetonowego. Uczestniczki rozwijały umiejętności i kompetencje przydatne zarówno terapeutom, pedagogom, psychologom, nauczycielom, lekarzom, pielęgniarkom, jak również rodzicom i opiekunom dzieci i młodzieży.

Kolejne szkolenia w ramach Poznańskiej Szkoły Rozwoju i Terapii odbędą się w weekend 21-22 kwietnia 2018 roku. Zapraszamy osoby zainteresowane do dokonywania wyboru szkoleń na stronie: http://www.edukacja.ump.edu.pl/psrit.php

Kontakt do organizatora:
mgr Anna Lewczuk, Pracownia Terapii Zajęciowej, e-mail: alewczuk@ump.edu.pl