< Cofnij

Mały Medyk po raz 10.

Tegoroczna inauguracja Projektu Mały Medyk w Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się w poniedziałek 16 października w Auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP. Była to inauguracja szczególna, ponieważ tego dnia po raz 10. powitaliśmy nowych uczestników Projektu. Wszystko zaczęło się w roku 2012, kiedy to ówczesny Rektor UMP prof. dr hab. Jacek Wysocki, wyraził zgodę na uruchomienie pierwszej edycji Projektu. Od tego czasu niemalże nieprzerwanie, ponieważ tylko pandemia wyrwała nam jeden rok, gościmy w naszym Uniwersytecie Małych Medyków. Przed wejściem do Auli wszyscy uczestnicy otrzymali własne indeksy.

 Uroczystą inaugurację swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz Uczelni:

W szczególny sposób młodych studentów przywitał  Prorektor  ds. Studenckich prof. dr hab. Edmund Grześkowiak, który przedstawił także wyjątkowego gościa uroczystości, Panią Zofię Krawczuk, studentkę Wydziału Lekarskiego naszej Uczelni, a zarazem uczestniczkę drugiej edycji Małego Medyka. Pani Zofia opowiedziała młodszym koleżankom i kolegom o swojej pasji do medycyny i o tym jaką rolę odegrał w jej drodze udział w naszym Projekcie.

Na koniec części oficjalnej młodzi studenci złożyli Ślubowanie oraz wysłuchali uroczystego Gaudeamus.

Pierwszy tegoroczny wykład dziecięcy pt.;  „Kończyny dolne - czy nasze nogi powinny być proste?”, wygłosiła absolwentka zeszłorocznej edycji, Zuzanna Koch. Zuzia zaprosiła do udziału w wykładzie swojego tatę dr. n. med. Aleksandra Kocha, który na co dzień pracuje w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi UM w Poznaniu.

Kolejny wykład przedstawiła Pani Justyny Janiec-Palczewskiej z Fundacji Redemptoris Missio, która odpowiedziała słuchaczom na pytanie „Czy żeby pomagać trzeba być bohaterem?”. Mali Medycy usłyszeli o tym, czym są misje medyczne oraz dowiedzieli się, że każdy z nich może pomagać już teraz ponieważ zostali zachęceni do wzięcia udziału w akcji Fundacji „Paczka dla niemowlaczka”.

Spotkanie wspierali tradycyjnie wolontariusze z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny oraz z Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof.

Zdjęcie  Zdjęcie

Zdjęcie  Zdjęcie

Zdjęcie  Zdjęcie

» Więcej zdjęć