< Cofnij

List JM Rektora do pracowników i studentów UMP

Baner

Szanowni Państwo,
Drodzy Pracownicy i Studenci
Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu!

Władze Państwa wprowadziły stan epidemii w Polsce. Bardzo mocno determinuje to naszą działalność jako Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny czas. Szczególnie dla naszej społeczności. Z poczucia obowiązku oraz wykonywanych zawodów, włączyliśmy się w codzienną walkę z wirusem SARS-CoV-2.

Uruchomiliśmy laboratorium diagnostyczne badające w kierunku SARS-CoV-2, nasi wykładowcy - klinicyści wraz ze studentami wpierają szpitale kliniczne i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Podpisaliśmy umowę o współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Spora część administracji Uczelni codziennie wspiera tę działalność, zdobywając potrzebne środki do badań diagnostycznych oraz koordynując pracę wolontariuszy.

Jestem dumny z Państwa postawy.

Bardzo dziękuję też tym wszystkim, którzy bardzo aktywnie włączyli się w e-learning.

Pomimo tak intensywnego zaangażowania w walkę z COVID-19, Uczelnia musi wypełniać swoje statutowe zadania. Przed nami kolejne wyzwania zmian w organizacji pracy, wynikające z decyzji Rządu:

  1. Wszelkie zajęcia dydaktyczne zawieszone zostają do dnia 10 kwietnia br.;
  2. Wprowadza się obowiązek realizacji zajęć z wykorzystaniem zdalnego nauczania;
  3. Wszystkie spotkania powyżej dwóch osób odbywają się w formie telekonferencji;
  4. Wprowadza się ograniczenie dotyczące przebywania w pokoju maksymalnie do dwóch osób.

Proszę o zapoznanie się z aktualnym zarządzeniem regulującym zasady pracy na UMP.

» Zarządzenie nr 28/20 Rektora UMP z dnia 25.03.2020 r.

Szanowni Państwo! Podejmując się wyzwania kierowania Uniwersytetem Medycznym zdawałem sobie sprawę z wielu wyzwań, jakie przed nami stoją. Jednak w najśmielszych wyobrażeniach, nie przewidywałem, w jak złożonych czasach przyjdzie nam pracować.

Jestem przekonany, że przetrwamy ten trudny okres i wyjdziemy z opresji jeszcze silniejsi oraz gotowi do podejmowania nowych wyzwań. Proszę Państwa o wszelką pomoc i przestrzeganie zaleceń wydawanych przez Zarząd Uczelni.

Prof. Andrzej Tykarski
REKTOR

 

Zobacz także:

KOMUNIKATY