< Cofnij

Laparoskopowe zabiegi operacyjne w ginekologii w Szpitalu na Polnej

Laparoskopowe zabiegi operacyjne z transmisją multimedialną w prezentacji 3D, przeprowadzone 13 kwietnia 2021 r. w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym przy ul. Polnej 33,  po raz kolejny cieszyły się dużym zainteresowaniem licznej grupy lekarzy ginekologów.

Bezpośrednio przy stole operacyjnym - pod kierownictwem edukacyjnym operatora prof. Macieja Wilczaka - lekarze z Częstochowy, Torunia, Szczecina   i Warszawy zastosowali zaawansowane i jedne z najnowocześniejszych technik operacyjnych wykorzystywane w minimalnie inwazyjnej chirurgii ginekologicznej.

Zdjęcie z bliku operacyjnego

Wykonanych zostało 5 zabiegów operacyjnych opatrzonych precyzyjnymi i praktycznymi komentarzami dotyczącymi poszczególnych etapów wykonywania tego typu operacji. Celem tej formy edukacji „krok po kroku” jest zaprezentowanie uczestnikom warsztatów najsprawniejszego i najbezpieczniejszego wykonywania zabiegów laparoskopowych w minimalnie inwazyjnej ginekologii operacyjnej.

W warsztatach w formule ON-LINE i „NA ŻYWO” uczestniczyło 75 lekarzy ginekologów, którzy podczas zabiegów mogli zadawać pytania i komentować poszczególne etapy wykonywania operacji z perspektywy własnego doświadczenia klinicznego.

Więcej informacji na temat inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez Zespół Kliniki Zdrowia Matki i Dziecka w ramach Międzynarodowego Centrum Minimalnie Inwazyjnej Chirurgii Miednicy Mniejszej dostępnych jest w linku poniżej:

» http://www.gpsk.am.poznan.pl/szpital/centrum-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej.html

Media o Warsztatach:

» https://poznan.tvp.pl/53287383/poznanscy-lekarze-po-raz-kolejny-w-roli-nauczycieli

Szczegółowe informacje o bezpłatnych konsultacjach i zabiegach realizowanych w Centrum:

» https://www.gpsk.ump.edu.pl/pl/szpital/centrum-minimalnie-inwazyjnej-chirurgii-miednicy-mniejszej/x,551.html