< Cofnij

Kryptolodzy i powstańcy towarzyszyć będą maratończykom w Poznaniu

Logo

W niedzielę, 14 kwietnia ponad 11 tysięcy zawodników wystartuje w 12. PKO Poznań Półmaraton, któremu towarzyszy Półmaraton 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. Z tej okazji uczestnicy przebiegną przez symboliczną oś czasu.

Już na starcie o godz. 10.00 z Międzynarodowych Targów Poznańskich, zawodnikom towarzyszyć będzie prof. Heliodor Święcicki, natomiast niespełna 200 metrów dalej, przy ulicy, której jest patronem, będzie można spotkać powstańców wielkopolskich.  Za rondem Nowaka Jeziorańskiego, przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z Cześnikowską, czekać będą na nich kryptolodzy, którzy złamali kod Enigmy. Między siódmym a trzynastym kilometrem trasy grupy rekonstrukcyjne przedstawią wydarzenia związane z demonstracjami Poznańskiego Czerwca 1956 roku, wystąpieniami studentów z 1968 r., powstaniem Solidarności oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów w 1980 r., a także wydarzeniami z grudnia 1981 roku. Uczestnicy biegu miną także demonstrację antykomunistyczną oraz funkcjonariuszy ZOMO. Przed samą metą półmaratończycy będą mogli liczyć na gorący doping studentów wszystkich uczelni świętujących jubileusz: UAM UMP, UPP i AWF.

Utrwalając na zdjęciach lub filmikach historyczną oprawę Półmaratonu 100-lecia UP oraz 12. PKO Poznań Półmaratonu każdy może dołożyć swoją cegiełkę do uczczenia jubileuszu. Osoby, które swoimi pamiątkami będą dzieliły się w mediach społecznościowych, zachęcamy do oznaczenia ich hasztagami: #Półmaraton100-leciaUP, #100-lecieUP lub #Poznanon. Pozwoli to na wspólne stworzenie elektronicznego albumu z historycznego biegu.

Przypomnijmy, że w biegu z historią w tle można wziąć udział zapisując się do jednej z czterech kategorii - „Student/Doktorant”, „Pracownik”, „Absolwent” jednej z czterech uczelni-jubilatów oraz „Przyjaciel Uniwersytetu”. Ostatnia kategoria jest otwarta dla wszystkich uczestników 12. PKO Poznań Półmaratonu.

Nagrody:
pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne - 3 tys. zł za miejsce pierwsze, 2 tys. zł za miejsce drugie oraz 1 tys. zł za miejsce trzecie w każdej kategorii. Pamiątkowe gadżety dla wszystkich uczestników.

Zapisy:
1. wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaznaczając rubrykę „Drużyna klasyfikowana - Półmaraton 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego”,
2. poinformować organizatora o chęci uczestniczenia w Półmaratonie 100-lecia UP mailowo na adres bieg100lecie@awf.poznan.pl - podając swoje nazwisko i imię, numer startowy oraz wybraną kategorię (Pracownik /Student i doktorant/ Absolwent /Przyjaciel Uniwersytetu).

Opłaty:
130 zł do 11 kwietnia br., w dniach 12-13 kwietnia br. - 150 zł.  W kwocie tej zawiera się opłata za udział w 12. PKO Poznań Półmaratonie oraz w Półmaratonie 100-lecia UP.

Kontakt do organizatorów:
bieg100lecie@awf.poznan.pl, tel. 606 345 215.

Zachęcamy do udziału!