Kontrakt na budowę II etapu Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego podpisany

3 kwietnia 2023 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym, w obecności Ministra Zdrowia dr. Adama Niedzielskiego i Posłów na Sejm Jadwigi Emilewicz i Bartłomieja Wróblewskiego, JM Rektor prof. Andrzej Tykarski i Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego dr n. med. Krystyna Mackiewicz podpisali umowę z konsorcjum Warbud S.A. i TKT Engineering Sp. z o.o. na realizację inwestycji pn.: Budowa Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu (etap IB CZSK) w zakresie Modułów 3a, 4a, 4b, 5a, 5b i pawilonu wejściowego w formule "zaprojektuj i wybuduj". W imieniu konsorcjum podpisy na kontrakcie złożyli: Prezes Warbud S.A. Nicolas Depret i Prokurent Lech Wąsowski oraz Prezes TKT Engineering Sp. z o.o. Leszek Jaroszewicz.

To historyczny moment nie tylko dla społeczności Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ale także dla mieszkańców naszego miasta i regionu, gdyż dzięki podpisanej umowie możliwa będzie realizacja drugiego etapu inwestycji. Powstaną kolejne 3 budynki szpitalne z wielospecjalistycznymi oddziałami. Cały budżet projektu to 590 978 000 zł, z czego 520 370 000 zł pochodzi z budżetu państwa w ramach programu wieloletniego pn. „Centralny Zintegrowany Szpital Kliniczny - centrum medycyny interwencyjnej (etap I CZSK)”, a także ze środków Unii Europejskiej i środków własnych. Pozostała część finansowana jest z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny przy wsparciu Unii Europejskiej za pośrednictwem Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych EFIS.

Relacje w mediach:
» Radio Poznań