Kompleks pracowni symulacyjnych

Przecięcie wstęgi

W ramach konferencji "ECMO WYZWANIA 2019 - VA/ECPR", która odbyła się w dniach 18-19 października 2019 r. uruchomiono Ośrodek Pozaustrojowego Wspomagania Funkcji Życiowych i Bezpieczeństwa Pacjenta. Jest to kompleks pracowni symulacyjnych utworzony w budynku Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, doskonale wyposażony i dający nowe możliwości jeszcze lepszego przygotowania personelu medycznego. Ośrodek powstał w ramach realizacji ogólnopolskiego programu nauczania lekarzy sfinansowanego w konkursie Ministerstwa Zdrowia POWER 5.4. Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Uroczystego otwarcia dokonał prof. Ryszard Marciniak - Prorektor ds. Studenckich i Dydaktycznych, w towarzystwie twórców i koordynatorów programu edukacyjnego POWER ECMO, przedstawiciela ELSO - doc. Justyny Swol, oraz zespołu Centrum Symulacji Medycznej UMP w Poznaniu.