< Cofnij

Jesteśmy #ZORGANIZOWANI. Nasz wolontariat

Zdjęcie

Pół tysiąca wolontariuszy pozytywnie odpowiedziało na apel Władz Uczelni i przyłączyło się do pomocy w walce z COVID-19. Ponad 300 z nich pomaga już między innymi w szpitalach klinicznych, aptekach szpitalnych, stacjach epidemiologiczno-sanitarnych i wspiera funkcjonowanie uczelnianego laboratorium. To bardzo ważna pomoc, bo doświadczenia z innych krajów jednoznacznie pokazują jak bardzo obciążającym dla służby medycznej wyzwaniem jest koronawirus.

Wolontariat studencki to jednak nie tylko szpitale i placówki medyczne. Inicjatywą studentów są Koronalia UMP. Nasi studenci są także pomysłodawcami akcji Wolontariat na zdrowie, czy też Koronazgłowy.pl, w ramach której pod patronatem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej organizują zbiórkę sprzętu oraz najpotrzebniejszych artykułów spożywczych dla podmiotów leczniczych.

Inicjatywa wolontariatu realizowana w naszym Uniwersytecie opiera się na wspólnym koordynowaniu realizowanych działań, a przede wszystkim pełnej dobrowolności. Tylko razem możemy stawić czoła tej epidemii. Wolontariusze przechodzą szkolenia, a ci pracujący w szpitalach i laboratorium posiadają odpowiednie środki ochrony osobistej. To prawdziwa lekcja odpowiedzialności. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu jest dumny ze swoich studentów. Jesteśmy w tych trudnych czasach naprawdę ZORGANIZOWANI.

» Więcej o naszych działaniach

 

Zobacz także:

KOMUNIKATY