< Cofnij

IX Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym

W dniach 3-5 czerwca 2022 r. w Siedlcach odbyły się IX Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym. Organizatorem zawodów był Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Miło nam poinformować, że w tegorocznych zmaganiach wysokie, VII miejsce zajął zespół z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w składzie: Igor Kowalski - kapitan, Juliusz Józefowski, Adrian Nowacki. Wszyscy są studentami II roku kierunku ratownictwo medyczne. Do udziału w tym wydarzeniu studentów przygotowywał mgr Michał Chyra, asystent Zakładu Ratownictwa Medycznego UMP.

Na uwagę zasługuje fakt, że były to mistrzostwa o randze ogólnopolskiej. Do rywalizacji zgłosiło się 21 drużyn z całej Polski.

Podczas zawodów studenci kierunków medycznych próbowali swoich sił na polu symulacji medycznej. Do wykonania były trzy zadania. Nasza drużyna wykonała zadania wobec pacjenta dorosłego porażonego prądem, następnie przyjęli poród i działali podczas nagłego zatrzymanie krążenia. Drugiego dnia na zespół czekały 4 zadania. Niewydolność krążenia, pediatryczny pacjent urazowy, amputacja urazowa z hipoglikemią i wypadek o charakterze masowym.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!

IX Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym