II Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne

W dniach 31.03.-02.04. trzy studentki analityki medycznej z Poznańskiego Towarzystwa Studentów Medycyny Laboratoryjnej: Kinga Eling (V rok), Dagmara Sowińska (III rok) i Julia Roszyk (III rok) reprezentowały Uniwersytet Medyczny w Poznaniu podczas II Ogólnopolskich Symulacji Diagnostycznych, które odbyły się we Wrocławiu.

Podczas dwóch dni zmagań, drużyny z dziewięciu Uniwersytetów Medycznych zmierzyły się w dziesięciu konkurencjach obejmujących umiejętności praktyczne z różnych dziedzin diagnostyki laboratoryjnej: mikrobiologia, hematologia, koagulologia, analityka ogólna, chemia kliniczna, parazytologia, serologia, techniki molekularne, pobieranie krwi oraz praktyczna nauka zawodu.

Trzeciego dnia laureatom zostały wręczone nagrody. Zwycięzcą II Ogólnopolskich Symulacji Diagnostycznych po raz kolejny zostali studenci z Wrocławia.

Ogólnopolskie Symulacje Diagnostyczne są cenną inicjatywą, pozwalającą studentom analityki medycznej sprawdzić swoje praktyczne umiejętności i wiedzę w zakresie diagnotyki laboratoryjnej. Są również okazją do wymiany doświadczeń, a także dają porównanie jak przebiega kształcenie przyszłych diagnostów laboratoryjnych w różnych uniwersytetach w Polsce.

Kinga Eling
Prezes Poznańskie Towarzystwo Studentów Medycyny Laboratoryjnej