< Cofnij

I Wielkopolski Dzień Periodontologii

W sobotę 3 czerwca w Centrum Biologii Medycznej z inicjatywy Katedry i Kliniki Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii oraz Studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice Stomatologii odbył się I Wielkopolski Dzień Periodontologii pod Patronatem Honorowym JM Rektora prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Tykarskiego i Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr. n. med. Krzysztofa Kordela.

Konferencja była zaadresowana do studentów kierunku lekarsko-dentystycznego, jak i lekarzy dentystów. Jej celem było podkreślenie znaczenia problemów zdrowotnych związanych z przyzębiem, tak często lekceważonych przez pacjentów, jak i niekiedy przez lekarzy, a mających potwierdzony wpływ na przebieg coraz większej liczby chorób ogólnoustrojowych. Uczestnicy mogli wysłuchać szeregu interesujących wykładów:

Prelekcjom towarzyszyły również obrady Komisji Stomatologicznej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Wielkopolską Izbą Lekarską oraz firmą Colgate. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.


lek. dent. Kacper Nijakowski
Przewodniczący SKN

dr n. med. Anna Kurhańska-Flisykowska
Opiekun SKN
Wojewódzki konsultant ds. periodontologii


Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie