I Forum Terapii Pacjentów z Chorobami Nerwowo-Mięśniowymi

W dniach 28-29 kwietnia br. w Poznaniu odbędzie się  I Forum Terapii Pacjentów z Chorobami Nerwowo-Mięśniowymi organizowane przez Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych Oddział Regionalny w Poznaniu.

Przez dwa dni najwybitniejsi specjaliści w zakresie genetyki, neurologii, anestezjologii, elektrofizjologii, ortopedii, fizjoterapii i dietetyki postarają się odpowiedzieć na pytanie „jak zmienić dotychczasowe podejście do leczenia pacjentów z chorobami nerwowo-mięśniowymi i uczynić je bardziej holistycznym i interdyscyplinarnym?” Komitet naukowy Forum pod przewodnictwem prof. dra hab. med. Wojciecha Służewskiego przygotował rozbudowany program naukowy, który pozwoli prześledzić uczestnikom aktualny stan wiedzy w wielu aspektach dotyczących chorób nerwowo-mięśniowych.

Forum zostało podzielone na dwie części - warsztatową, która odbędzie się pierwszego dnia w Wielkopolskim Centrum Rehabilitacji, oraz konferencyjną drugiego dnia w Centrum Kongresowym World Trade Center.

Gościem honorowym Forum będzie prof. dr hab. med. Maria Siemionow, światowej sławy chirurg i transplantolog, doktor „honoris causa” Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Patronat honorowy nad Forum objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz JM Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. med. Andrzej Tykarski.