< Cofnij

Hotel dla medyka

UWAGA!

Od dnia 01.09.2020 do odwołania Dom Studencki Hipokrates przeznaczony jest wyłącznie na potrzeby Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Baner

Uniwersytet Medyczny wyszedł z kolejną inicjatywą na rzecz walki z epidemią COVID-19. W Domu Studenckim Hipokrates uruchomiliśmy miejsca pobytu dla pracowników medycznych szpitali klinicznych i innych lecznic z naszego miasta.

Personel medyczny pracuje dziś ponad miarę, jest bardziej narażony na kontakt z wirusem niż pozostałe osoby. Ważne, by dla medyków, którzy nie chcą narażać swoich bliskich i mają obawy związane z powrotem do domu, były stworzone optymalne warunki do pracy - mówi prof. Andrzej Tykarski, Rektor Uniwersytetu Medycznego.

W miarę posiadanych wolnych pokoi, będą one dostępne dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Pobyt w Domu Studenckim Hipokrates zlokalizowanym przy ul. Wilczak jest bezpłatny, a jedyny koszt dotyczy wyżywienia. Udostępnione są pokoje jednoosobowe. Szczegóły dotyczące pobytu można uzyskać u p. Beaty Charasny, e-mai: charasny@ump.edu.pl, tel. 607 771 837.

 

Zobacz także:

KOMUNIKATY