Grant aparaturowy dla jednostek Wydziału Farmaceutycznego

Logo MNISW

Miło nam poinformować, iż w dniu 17 czerwca 2024 r. decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na podstawie rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 14 marca 2019 r. w sprawie przyznawania, rozliczania i przekazywania środków finansowych na realizację inwestycji związanych z kształceniem oraz działalnością naukową (Dz. U. z 2020 poz. 1956), zakwalifikowano do finansowania inwestycję pn. „Platforma wielopoziomowej oceny przeciwnowotworowej aktywności naturalnych substancji dla ciężarnych”. Zgodnie z wnioskiem złożonym przez UMP, na realizację ww. inwestycji Ministerstwo przyznało 1 968 000,00 zł!

Założeniem inwestycji aparaturowej jest zainicjowanie wielopoziomowej platformy badawczej obejmującej identyfikację i wyselekcjonowanie substancji roślinnego pochodzenia, które docelowo mogłyby być dedykowane ciężarnym pacjentkom dotkniętych nowotworem piersi, nie przechodzące przez barierę krew-łożysko, warunkując tym samym potencjalnie bezpieczeństwo ich stosowania.

Przedmiotem inwestycji jest następująca infrastruktura badawcza:

1. System farmakodynamicznej analizy ligand - analit w technologii mikroskalowej termoforezy - K;
  2. Chromatograf gazowy sprzężony z detektorem mas cząsteczek (GC-MS) z oprzyrządowaniem;
  3. Analizator zmian funkcjonalnych w pojedynczej komórce.

Beneficjentami projektu są następujące jednostki Wydziału Farmaceutycznego UMP:

Serdecznie gratulujemy sukcesu!