W sobotę, 5 kwietnia, w przenikliwie chłodnej aurze, zakończyła się w Puszczy Zielonce gra terenowa realizowana metodą symulacji wysokiej wierności, kończąca cykl zajęć fakultatywnych pt.: „Refugee and migrant health in practice”.
W tegorocznej - czternastej już edycji (kurs zapoczątkowany został w 2011 roku) - brały udział dwie grupy studentów kierunku lekarskiego Centrum Nauczania w Języku Angielskim, a także kilkoro zaangażowanych studentów z Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Zajęcia mają na celu nie tylko pokazać problem zdrowia uchodźców z perspektywy seminaryjnej sali, ale także dać możliwość doświadczenia środowiska nieprzyjaznego i wcielenie się w rolę uchodźców i organizatorów obozu (pracowników Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców - UNHCR). Program, przygotowany i realizowany przez członków Pracowni Zdrowia Międzynarodowego w Katedrze i Zakładzie Profilaktyki Zdrowotnej: dr. n. med. i n. o zdr. Mateusza Coftę oraz dr hab. n. o zdr. Ewelinę Chawłowską, opiera się każdego roku na zaangażowaniu kilkunastu aktorów. Organizatorzy są wdzięczni za nieoceniony wkład członków Akademickiej Społeczności Ratownictwa i Medycyny Katastrof.