< Cofnij

Future Docs Abroad

W lipcu tego roku Uczelnia gościła 50 uczniów szkół średnich ze Stanów Zjednoczonych w ramach szkoły letniej Future Docs Abroad. Rekrutacja do tego programu odbyła się pośród 4000 uczestników bostońskiej konferencji Congress of Future Medical Leaders, na którą szkoły z całego kraju delegują swoich najlepszych studentów zainteresowanych naukami medycznymi.

Celem szkoły letniej było zaznajomienie licealistów z realiami pracy w zawodzie lekarza i badacza w dziedzinie nauk medycznych, by pomóc im w wyborze kariery i zachęcić do studiowania w Poznaniu. Dzięki obserwacji pracy klinicystów w szpitalach uniwersyteckich, praktycznym zajęciom z symulacji medycznej czy ćwiczeniom z nauk podstawowych, amerykańska młodzież miała doskonałą okazję, by doświadczyć, jak mogą wyglądać studia medyczne i poznać wyzwania, przed którymi na co dzień stają pracownicy zawodów medycznych.

Po 2 tygodniach zajęć, grupa wyjechała z Poznania bardzo zadowolona, pełna wrażeń i zainspirowana do dalszego kształcenia. Ze świeżo zdobytym uznaniem dla pracowników służby zdrowia, zrozumieniem dla pacjentów i różnic kulturowych, uczniowie zweryfikowali swoje marzenia z rzeczywistością. Co ciekawe, ze zdziwieniem stwierdzili, że warunki szpitalne i baza dydaktyczna okazały się równie dobre, jak te, które znają z rodzimych amerykańskich miast.