Finał akcji "Doktor Miś Dzieciom"

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego już po raz 15 zorganizowała akcję "Doktor Miś Dzieciom". Za swoją charytatywną działalność przedstawiciele RUSSu otrzymali od Dyrektora dra n. med. Pawła Daszkiewicza medal za wybitne zasługi dla rozwoju i modernizacji Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu.

"Doktor Miś Dzieciom" to inicjatywa, która powstała z myślą o małych pacjentach spędzających Święta Bożego Narodzenia w placówkach szpitalnych. Co roku Święci Mikołajowie wędrują do każdego poznańskiego szpitala, na oddziały pediatryczne, by móc podarować dzieciom pluszowe maskotki. W tym roku misie trafiły także do dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej "Zakątek". Łącznie obdarowanych zostało około 600 maluchów.

W organizację Doktora Misia włączyły się również: Akademickie Stowarzyszenie Ratownictwa i Medycyny Katastrof, IFMSA, ISPE, Młoda Farmacja, Poznańskie Towarzystwo Studentów Medycyny Laboratoryjnej, Chór Uniwersytetu Medycznego oraz PTSS.

Dr Miś Dzieciom 01

Dr Miś Dzieciom 02