< Cofnij

Filmoterapia w Poznańskiej Szkole Rozwoju i Terapii

Zdjęcie

W miniony weekend odbyły się dwa kolejne warsztaty w ramach cyklu szkoleń Poznańskiej Szkoły Rozwoju i Terapii, organizowanej przez Pracownię Terapii Zajęciowej Katedry Geriatrii i Gerontologii na Wydziale Nauk o Zdrowiu.

19 stycznia gościliśmy panią Natalię Komar, arteterapeutkę, filozofkę i animatorkę kultury, która przeprowadziła szkolenie na temat „ANIMA(EMO)CJE - udźwiękawianie animacji jako metoda pracy terapeutycznej z grupą”. Warsztat zawierał elementy filmoterapii i muzykoterapii. Uczestnicy przy użyciu kilkudziesięciu instrumentów muzycznych i przedmiotów codziennego użytku udźwiękawiali fragmenty filmów animowanych oraz animacje krótkometrażowe. Współimprowizacje, animacje, techniczne aspekty udźwiękawiania, prawo autorskie w udźwiękawianiu oraz profile pracy terapeutycznej z różnymi grupami klientów/pacjentów - to tylko wybrane problemy podjęte podczas warsztatów.

20 stycznia 2019 roku odbył się warsztat pt. „FILM od podszewki… czyli o tym, jak przygotować warsztat filmoterapeutyczny”, prowadzony przez panią Paulinę Słowińską - arteterapeutkę, historyczkę, absolwentkę Akademii Filmu i Telewizji oraz Akademii Polskiego Filmu w Warszawie, współpracującą z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (czyli szpitalu tworkowskim), gdzie prowadzi zajęcia filmoterapeutyczne z pacjentami na oddziałach  ogólnopsychiatrycznych i oddziale dziennym. Uczestnicy warsztatu poznali możliwości filmoterapii jako narzędzia zmiany psychologicznej, nabyli umiejętność projektowania i prowadzenia warsztatów filmoterapeutycznych.

Zapraszamy na kolejne szkolenia, której już 30 i 31 marca 2019 r.!

Informacje szczegółowe:
http://podyplomowe.ump.edu.pl/pl/kursy/poznanska-szkola-rozwoju-i-terapii