< Cofnij

Festiwalowy czas

Zdjęcie

Dobiegł końca Poznański Festiwal Nauki i Sztuki, tym bardziej wyjątkowy, że była to Jubileuszowa XX edycja, ale też przez wzgląd na cztery dni jego trwania.

JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski z rektorami poznańskich uczelni wyższych, Prezesem Fundacji UAM i Zastępcą Prezydenta Miasta Mariuszem Wiśniewskim, na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta widowiskowym eksperymentem chemicznym zainaugurowali coroczne święto nauki. Mieszkańcy miasta mieli możliwość skorzystania z przygotowanych atrakcji,  wśród których nie zabrakło porad dietetycznych i  badań spirometrycznych przeprowadzonych dzięki partnerowi Uczelni - Szpitalowi Klinicznemu Przemienienia Pańskiego. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem instruktorów z Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego  uczyły się opatrywania ran na pluszowych misiach w ramach akcji Doktor Miś Dzieciom. Studenci Uniwersyteckiego Stowarzyszenia Onkologii Multidyscyplinarnej udzielali porad profilaktycznych wraz z nauką badania piersi. Nie lada gratką była możliwość skorzystania z alkogogli i spotkania z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Licealistów, gimnazjalistów i dzieci ze szkół podstawowych w murach Uczelni gościliśmy dnia następnego. Centrum Kongresowo-Dydaktyczne, Muzeum UMP, Katedrę i Zakład Technologii Chemicznej Środków Leczniczych, Katedrę i Zakład Medycyny Sądowej oraz Katedrę i Zakład Histologii i Embriologii odwiedziło ponad 1000 gości z Poznania, Koła, Jarocina, Krotoszyna, Krzyża Wielkopolskiego, Konina, Rakoniewic, Piły, Wałcza i Pniew. Pracownicy naukowi i studenci wygłosili szereg wykładów i przeprowadzili warsztaty ukazujące praktyczne aspekty szeroko pojętych nauk medycznych.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom, bez których święto nauki i sztuki w murach Uczelni nie byłoby możliwe do zrealizowania, a uczestnikom festiwalu za tak duże zainteresowanie przygotowanym programem. Do zobaczenia za rok.

» Fotogaleria