ERASMUS+ w nowym roku akademickim

Logo

Pierwsze wspólne spotkanie integracyjne studentów Erasmusa odbyło się 14 października 2021 r. w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym UMP. W spotkaniu wzięli udział studenci Erasmusa, którzy wybrali nasz Uniwersytet spośród innych uczelni europejskich. Największą grupę stanowią Hiszpanie, Portugalczycy, Francuzi i Włosi, ale gościmy także studentów z Mołdawii, Turcji, Niemiec, Łotwy, Chorwacji i Macedonii.

Erasmusowych gości powitał Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Prof. Michał Nowicki, a studenci naszej Uczelni, działający w ramach nieformalnej grupy Erasmus Center przygotowali prezentacje o naszym Uniwersytecie, o Poznaniu i kraju oraz quiz z nagrodami. Spotkanie zwieńczyła wspólna kolacja i próbowanie polskich specjałów.

Spragnieni kontaktów „na żywo” i z uśmiechami na twarzy żegnaliśmy się wiedząc, że kolejne spotkanie już tuż-tuż i wierząc, że i tym razem pandemia nie zmusi nas do spotkania on-line.