< Cofnij

Dzień Sportu 2022

Baner

Wielkimi krokami zbliża się 49. Dzień Sportu UMP, czyli doroczne święto miłośników zdrowej aktywności.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu z tej okazji zaprasza społeczność akademicką w dniu 19 maja 2022 r. do współzawodnictwa w tenisie stołowym, dwuboju siłowym, wyciskaniu sztangi leżąc, maratonie fitness, piłce nożnej czy ergometrze wioślarskim. Tegoroczny Dzień Sportu rozpocznie się o godz. 10:30 od prezentacji sekcji piłki koszykowej oraz wyjątkowego pokazu wsadów mistrza świata Rafała Lipińskiego.

W trakcie uroczystej inauguracji wręczone zostaną wyróżnienia i listy gratulacyjne sygnowane przez JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Tykarskiego, Kierownika Studium dra Janusza Przybylskiego oraz Prezesa KU AZS mgra Dominika Wiczyńskiego.

Jednocześnie zachęcamy studentów, doktorantów i pracowników - z całymi rodzinami - do udziału w II edycji wydarzenia "(ZA)BIEGANIE 2.0". Zadaniem każdego uczestnika będzie pokonanie dystansu minimum 5 km w wybrany przez siebie sposób (marsz, bieg, nordic walking, jazda na rowerze, rolkach lub wrotkach), o dowolnej porze w dniach 19 lub 20 maja 2022 r. Inicjatywie przyświeca niezwykle szczytna idea - promocja aktywnego stylu życia, oderwanie od codziennych obowiązków i zadbanie o własne zdrowie.

» Więcej informacji na temat akcji "(ZA)BIEGANIE 2.0"

Przypominamy, że JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski ustanowił 19 maja 2022 r. Dniem Rektorskim.

Razem, zdrowo i aktywnie świętujmy Dzień Sportu 2022!