Dzień Sportu 2021

Za nami Dzień Sportu, czyli doroczne święto miłośników zdrowej aktywności. Na szczęście pandemiczne warunki oraz szereg ograniczeń nie osłabiły ducha rywalizacji wśród społeczności akademickiej naszej Uczelni.

13 maja 2021 r. w Maratonie Fitnessu oraz Mistrzostwach UMP w pompkach kobiet i mężczyzn łącznie wzięło udział 465 osób. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy w konkurencji pompek uhonorowani zostali przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu pamiątkowymi pucharami, które także, w drodze losowania trafiły w ręce licznej grupy uczestników maratonu. Ale to nie wszystko!

Niby osobno, ale jednak razem. Przed pracą, po pracy, z rodzinami, z przyjaciółmi, z psami, przed dyżurami i późnym wieczorem. Pracownicy naukowi, administracyjni, studenci i doktoranci. Na rowerach, pieszo, truchtem lub sprintem. Wspólnie przemierzaliśmy kilometry w ramach akcji (Za)Bieganie 1.0. Łącznie ponad 280 osób pokonało dystans 2298,95 km! Największą popularnością wśród uczestników cieszyło się bieganie - razem uzbieraliśmy 870,34 km. Jednak na rowerze przejechaliśmy najwięcej, bo aż 1013,4 km. Swoją cegiełkę dołożyli także rolkarze przemierzając 140,64 km oraz osoby uprawiające marszobieg i nordic walking przechodząc 274,12 km. Tym bardziej cieszy fakt, że w inicjatywie czynnie wzięli udział JM Rektor prof. Andrzej Tykarski, który pokonał dystans 15 tyś. kroków, grono Prorektorów reprezentowały prof. Ewa Wender-Ożegowska i prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz. Nie zabrakło także Kanclerz ds. Nauk Farmaceutycznych prof. Judyty Cieleckiej-Piontek oraz zespołu Dziekańskiego Wydziału Lekarskiego. Aktywna promocja zdrowego stylu życia nie miała jak widać żadnych granic. Akcja (Za)Bieganie 1.0 przygotowana została przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland oddział Poznań, we współpracy z Działem Promocji i Karier, pod honorowym patronatem JM Rektora prof. Andrzeja Tykarskiego oraz Prezesa Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dra Artura de Rosier.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zachęcamy do systematyczności w zdrowej aktywności fizycznej. Do zabiegania w kolejnej edycji!

Zdjęcia uczestnikow