Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

W dniach 23-24 maja 2024 r. na terenie Collegium Pharmaceuticum Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu odbyła się Konferencja z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego.

Pierwszy dzień konferencji dedykowany był studentom analityki medycznej, celem poznania samorządu, czyli Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnej i zakończony atrakcyjnymi nagrodami w formie płatnych staży dla trzech zwycięzców quizu. Drugiego dnia odbyły się wykłady oraz sesje warsztatowe dla diagnostów laboratoryjnych. Zarząd KIDL przykazał nagrody dla zasłużonych diagnostów laboratoryjnych oraz za wzorową pracę. Cennym doświadczeniem dla studentów i pracowników były debaty wskazujące na potrzebę współpracy w zespołach intersdyscyplinarnych, w których uczestniczyli goście z Oddziału Toksykologii ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei.

Zapraszamy na kolejne wydarzenia już wkrótce.

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego  Dzień Diagnosty Laboratoryjnego