Dyplomatorium Absolwentów programów anglojęzycznych oraz Uroczystość White Coat Ceremony

Zdjęcie

5 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbyła się Uroczystość Dyplomatoryjna Absolwentów kierunków anglojęzycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Swoją obecnością uroczystość uświetniła delegacja Rady Medycznej Tajlandii, dla której specjalne znaczenie miał fakt odebrania dyplomu przez pierwszego absolwenta naszej Uczelni pochodzącego z Tajlandii. Jako gospodarze udział w dyplomatorium wzięli dystyngowani przedstawiciele władz UMP: Prorektor prof. Jarosław Walkowiak, Dziekan Wydziału Lekarskiego II prof. Zbigniew Krasiński, Dziekan Wydziału Farmacji prof. Lucjusz Zaprutko, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Małgorzata Kotwicka, a także prodziekani i władze Centrum Nauczania w Języku Angielskim.

Przemówienie dla tegorocznych absolwentów wygłosili: Prorektor Walkowiak oraz dr Annette Niestroy-Janus, absolwentka medycyny UMP z 2003 roku, specjalistka z dziedziny neurologii, która swoją karierę rozpoczęła jako lekarz w USA, by następnie zostać ekspertem z dziedziny badań klinicznych i doradcą medycznym dla korporacji prowadzących badania w USA i w Wielkiej Brytanii. Jako przedstawiciel kadry nauczycielskiej bardzo ciekawą przemowę wygłosił również dr Andrzej Jawień.

W uroczystości wieńczącej zakończenie studiów wzięło udział 150 absolwentów medycyny, stomatologii i farmacji. Towarzyszyli im bliscy oraz rodziny, które przybyły na tę okazję z 24 krajów.

Wybitnych studentów osiągających ponadprzeciętne wyniki uhonorowano listami gratulacyjnymi Jego Magnificencji Rektora za pracę społeczną, organizacyjną i działalność naukową.

O część artystyczną imprezy zadbał lek. Julian Habdank-Kolaczkowski, który wzruszająco wykonał Balladę g-moll op. 23 Fryderyka Szopena, by za chwilę odebrać ze sceny swój dyplom ukończenia studiów.

» Fotogaleria

Tego samego dnia o godzinie 13:00 rozpoczęła się Uroczystość White Coat Ceremony, podczas której nastąpiło założenie białych fartuchów przez studentów pierwszego roku kierunków anglojęzycznych, mające symbolicznie wyrażać przyjęcie do środowiska profesjonalistów zawodów medycznych. Przemówienie dla studentów wygłosiła dr Niestroy-Janus oraz świeżo upieczony absolwent stomatologii w języku angielskim, lek. stom. Adrian Rudiak.

Obydwie uroczystości były transmitowane na żywo w Internecie za pośrednictwem uczelnianej strony w języku angielskim na portalu Facebook (www.facebook.com/PUMS.UMP), gdzie do grona publiczności dołączyły tysiące widzów z całego świata.

» Fotogaleria