Dyplomatorium absolwentów kierunków nauczanych w języku angielskim

W dniu 3 czerwca 2024 r. w Auli UAM odbyła się uroczystość dyplomatoryjna dla tegorocznych absolwentów kierunków nauczanych w języku angielskim. W tym roku upragnione dyplomy odebrało 196 absolwentów z 26 krajów, uzyskując tytuły lekarza i lekarza-dentysty. Najliczniej reprezentowanymi grupami narodowymi w tym roczniku były: tajwańska, amerykańska, kanadyjska, norweska, tajlandzka, libańska i brytyjska.

Uroczystość poprowadziła prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska - Prorektor ds. Szkoły Doktorskiej i Kształcenia Podyplomowego - a udział w niej wzięły także Władze wydziałów i Centrum Nauczania w Języku Angielskim. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił także gość honorowy: dr Michał Kulon - absolwent kierunku lekarskiego w języku angielskim z 2006 roku, obecnie Profesor Radiologii i Obrazowania Biomedycznego oraz Dyrektor Programu Radiologii Nuklearnej na uniwersytecie Yale School of Medicine w New Haven, Connecticut, w Stanach Zjednoczonych.

Publiczność złożona z członków rodzin i przyjaciół absolwentów, a także członków społeczności akademickiej naszej Uczelni, wypełniła wszystkie miejsca audytorium. Goście wysłuchali przemówień Władz Uczelni: Pani Rektor prof. Ewy Wender-Ożegowskiej i dr hab. Aleksandry Uruskiej - Dyrektor Centrum Nauczania w Języku Angielskim, a także zaproszonego absolwenta - dra Kulona. Głos zabrali również: Moeez Tahir - Przewodniczący organizacji studenckiej EPSU, i przedstawicielka Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, lek. med. Camilla Wegrzynowska.

W imieniu tegorocznych absolwentów przemawiali wybrani przedstawiciele poszczególnych klas: lek. med. Jessica Sandoval, lek. med. Jamal Al-Deen oraz lek. stom. Tatiana Kovtun. Absolwenci wyróżnili również dydaktyków, którzy zdobyli ich najwyższe uznanie: dra Marka Dąbrowskiego, dra Marcina Kucharskiego, prof. Dariusza Iżyckiego, dr Iwonę Zaporowską-Stachowiak, prof. Adriannę Mostowską, dr Monikę Chrzanowski, dra Andrzeja Jawienia, dra Jana Brylaka, dr Magdalenę Frankowicz, prof. Andrzeja Dmitriewa, dra hab. Tomasza Kulczyka, dr hab. Katarzynę Błochowiak, dr Małgorzatę Ronij, dra Przemysława Gajdusa i dr Kamilę Linkowską-Świdzińską.

Za część artystyczną wydarzenia odpowiadała tegoroczna absolwentka - lek. med. Paulina Piękoś, która pięknym operowym wokalem wykonała utwór Ave Maria.

Zanim przystąpiono do wręczenia dyplomów i złożenia Przysięgi Hipokratesa, wyróżniającym się absolwentom wręczono medale za zasługi w nauce i działalności społecznej, nagrody za wybitne osiągnięcia akademickie, sportowe i społeczne, a także nagrodę specjalną za szczególny wkład pracy na rzecz Uczelni i studentów, którą otrzymał absolwent lek. med. Rohit Sahai.

Ceremonia była transmitowana na anglojęzycznym kanale YouTube Uczelni, gdzie do grona publiczności dołączyło ponad 1600 gości ze 20 różnych krajów.

Po uroczystości absolwenci wraz z rodzinami zebrali się na poczęstunek w hol Auli, gdzie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na profesjonalnym stanowisku fotograficznym oraz zakupić gadżety i ubrania z nazwą Uczelni.