Sporą część naszego życia spędzamy w pracy - szacuje się, że przeciętna długość życia zawodowego w naszym kraju wynosi 34 lata. Studiując, także przez co najmniej 3 lata żyjemy życiem uczelni. To nasze miejsce na ziemi, z którego zawsze powinniśmy być dumni.
26 czerwca br. społeczność akademicka uczestniczyła w wyjątkowym spotkaniu - połączonym posiedzeniu Rady Wydziałów. Była to doskonała okazja do podsumowania dwóch kadencji JM Rektora UMP prof. Andrzeja Tykarskiego i osiągnięć nas wszystkich.
Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu zatytułowanego „Ósemka”. Następnie prof. Andrzej Tykarski przedstawił najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia ostatnich lat, prezentując je właśnie w ośmiu punktach. Nie zabrakło także podziękowań - dla całego zespołu najbliższych współpracowników, a w szczególności dla tych, których misja we władzach UMP dobiegła końca.
Oficjalną część spotkania w auli Centrum Kongresowo‑Dydaktycznego zakończył minikoncert w wykonaniu dr. Radosława Matei.
Ale spotkanie miało jeszcze swój dalszy ciąg. W holu CKD odsłonięto makietę całego kampusu UMP oraz sąsiedniego terenu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Przygotowana w nowoczesnym stylu makieta w doskonały sposób odzwierciedla rozwój obiektów uniwersyteckich i szpitalnych na przestrzeni ostatnich lat. Kampus Uczelni robi wrażenie - w centrum Poznania stworzono idealne warunki do studiowania i pracy, a nieopodal, zgodnie z harmonogramem, powstaje jeden z najbardziej wyjątkowych obiektów szpitalnych w Europie.
Czy warto być dumnym z UMP? Z pewnością tak, o czym świadczą także przestrzenne litery - skróty nazwy naszej uczelni. Przed budynkiem Centrum Biologii Medycznej stanął napis „UMP”, a jego odpowiednik anglojęzyczny - „PUMS” - w centrum uniwersyteckiego kampusu, przy Collegium Stomatologicum.
Wierzymy, że wiele pamiątkowych fotografii ze wspomnianymi akronimami w tle zapełni smartfony i media społecznościowe. Bo warto być zadowolonym z osiągnięć takiej uczelni medycznej jak nasza.
Redakcja Fakty UMP