Doktor honoris causa Profesor Andrea R. Genazzani

Zdjęcie

Uroczyste wręczenie dyplomu doktora honoris causa naszego Uniwersytetu Profesorowi Andrei R. Genazzaniemu odbyło się 13 października w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym. Ceremonię poprowadził JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski.

W imieniu władz Uczelni uzasadnienie nadania tej godności przedstawił Dziekan Wydziału Lekarskiego dr hab. Maciej Cymerys, laudację wygłosił prof. dr hab. Błażej Męczekalski, kierownik Katedry i Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej, który był promotorem w postępowaniu o nadanie tytułu. Uroczystość uświetnił nie tylko niezwykle ciekawy wykład laureata, ale także koncert w wykonaniu Pana Radosława Matei pt. „Muzyka filmowa Krzysztofa Komedy”.

Nadanie Profesorowi Andrei R. Genazzaniemu najwyższej godności naszego Uniwersytetu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie endokrynologii ginekologicznej, szczególnie w zakresie opisu podłoża menopauzy, jej wszechstronnej diagnostyki i nowoczesnej terapii oraz pionierskie badania nad wiodącą rolą mózgu w podłożu wybranych zaburzeń w endokrynologii ginekologicznej stanowi ukoronowanie wieloletniej, owocnej współpracy.

» Fotogaleria z wydarzenia