< Cofnij

8. numer Biuletynu Informacyjnego Bioethica

Szanowni Państwo,

z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce 8. numer Biuletynu Informacyjnego Studenckiego Koła Naukowego Etyki i Bioetyki Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu działającego przy Katedrze Nauk Społecznych.

W bieżącym numerze pragniemy podzielić się z Państwem relacją z międzynarodowych seminariów  „Medycyna w okresie narodowego socjalizmu w Niemczech i w okupowanej Polsce”, który został zrealizowany w ramach grantu naukowego Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki, który to grant został przyznany Katedrze Nauk Społecznych.

W najnowszym numerze Biuletynu zamieściliśmy również fotorelację z 40-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu, który to Jubileusz mieliśmy przyjemność współtworzyć.

Pragniemy również zwrócić uwagę na temat kosmetologii, medycyny estetycznej i plastycznej, a przede wszystkim na jej wpływ na samoakceptację pacjenta.

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją poruszającej książki autorstwa Anny Janko "Mała zagłada", opisującej jaki wpływ na kolejne pokolenia mają wydarzenia z czasów II Wojny Światowej.

Zapraszamy do lektury.

» Bioethica - nr 8 (03/2015)


Aleksandra Bendowska
Redaktor Naczelna Biuletynu Bioethica