67. Zgromadzenie Ogólne IFMSA

Zdjęcie

Niespełna miesiąc temu zakończyło się 67. Zgromadzenie Ogólne IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations). Przez ponad tydzień Montreal gościł ponad 900 studentów medycyny z ponad 100 krajów. Codziennie, podczas wielogodzinnych sesji plenarnych, studenci wspólnie podejmowali najważniejsze decyzje dotyczące federacji, takie jak: wybór władz, uchwalanie wspólnych stanowisk oraz dyskutowali nad dalszym kierunkiem rozwoju federacji.

Z dumą możemy ogłosić, że studentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu - Paulina Birula została wybrana na stanowisko Regional Director for Europe na kadencję 2018/2019. Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla Uczelni, jak i dla Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Członkowie IFMSA wiedzą, że medycyna nie kończy się na szpitalu:

Tematem przewodnim wydarzenia była odpowiedzialność społeczna w edukacji medycznej, któremu poświęcono warsztaty oraz panel dyskusyjny. Dodatkowo każdego dnia odbywały się sesje dotyczące zdrowia reprodukcyjnego, praw człowieka i pokoju, zdrowia publicznego oraz edukacji medycznej. Uczestnicy mogli pogłębiać swoją wiedzę, dzielić się doświadczeniem oraz inspirować wzajemnie do doskonalenia projektów, które będą realizować po powrocie do kraju.

IFMSA umożliwia naukę umiejętności klinicznych w najdalszych zakątkach świata:

Ważnym elementem każdego sierpniowego zgromadzenia jest contract fair. To właśnie wtedy zostają podpisane kontrakty pomiędzy IFMSA-Poland a innymi krajami członkowskimi na praktyki wakacyjne lub wymianę naukową. Dzięki temu nasi studenci mogą spędzić 4 tygodnie poszerzając swoją wiedzę i poznając system ochrony zdrowia w jednym z ponad siedemdziesięciu krajów.

Już w październiku członkowie IFMSA-Poland poznają efekt pracy Koordynatorów Narodowych ds. Praktyk Wakacyjnych (NEO) oraz Wymiany Naukowej (NORE) i będą mogli zapoznać się z ostateczną listą kontraktów na przyszły sezon.

Jedną z osób bezpośrednio odpowiedzialnych za programy wyjazdowe jest Laura Dwulit - studentka V roku kierunku lekarskiego UMP, która od stycznia 2018 pełni funkcję Koordynatora Narodowego ds. Praktyk Wakacyjnych.

IFMSA - międzynarodowa federacja zrzeszająca stowarzyszenia studentów medycyny jest uznana za jedną z najstarszych i największych organizacji studenckich na świecie. Obejmuje ona 137 organizacji ze 125 krajów i ściśle współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi z całego świata.

IFMSA posiada status doradczy w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych i została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Światowe Towarzystwo Medyczne (WMA) za oficjalnego reprezentanta studentów medycyny.

Więcej informacji: www.ifmsa.org

Zdjęcia: www.facebook.com/am2018montreal