50 tys. badań w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa!

Baner z napisem 50 tys. badań w Uczelnianym Laboratorium Koronawirusa!

Uczelniane Laboratorium Koronawirusa (ULKa) pełni kluczową rolę w walce z epidemią COVID-19 w naszym regionie.

Do tej pory w całej Wielkopolsce wykonano 150 tys. oznaczeń, z czego 1/3 wszystkich badań zrobiła nasza ULKa. W regionie działa 16 laboratoriów, a ULKa jest wiodącym ośrodkiem.

Przypomnijmy, że laboratorium powstało w zaledwie kilka dni. Kilkudziesięciu naukowców, diagnostów laboratoryjnych, pracowników administracji zainspirowanych pomysłem prof. Małgorzaty Kotwickiej stworzyło w pełni profesjonalne miejsce, spełniające najwyższe standardy diagnostyczne. Wiedza i zdolności organizacyjne prof. Krzysztof Książka, kierownika laboratorium sprawiły, że dziś możemy wykonać do 1.500 oznaczeń na dobę. Dużą pomoc okazało wiele instytucji i firm, wspierając nas rzeczowo i finansowo.

Uzupełnieniem laboratorium jest pierwszy w Poznaniu bezpłatny punkt drive thru, gdzie pobierane są wymazy od pacjentów. To m.in. dzięki takiemu rozwiązaniu nasze szpitale kliniczne zachowały ciągłość wykonywania zabiegów operacyjnych.

Projekt ULKi pokazuje jak ważna jest współpraca i łącząca wszystkich idea. To świetny przykład, że nauka i uczelnie nie są oderwane od problemów dnia codziennego. Razem nie damy się pandemii!

Zapraszamy na stronę internetową laboratorium ULKa: https://uczelnia.ump.edu.pl/covid/

Laboratorium wewnątrz