< Cofnij

35. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland

20-22 listopada 2015 odbędzie się 35. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland w Tarnowie Podgórnym. Jest to największy zjazd studentów kierunków medycznych oraz młodych lekarzy w Polsce, liczy przeszło 300 uczestników i ma formę 3-dniowej konferencji.

IFMSA-Poland to Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny działające przy wszystkich 12 Uniwersytetach Medycznych w Polsce. Jego działalność opiera się na profilaktyce, promocji zdrowia, edukacji społecznej, przeciwdziałaniu uzależnieniom, rozwoju idei humanitaryzmu i etyki medycznej, podnoszeniu poziomu kształcenia medyków i wielu innych. Edukują prawie 100 tysięcy ludzi rocznie w całej Polsce. Są częścią międzynarodowej federacji IFMSA, która zrzesza 2 miliony członków na całym świecie, a ich partnerzy to między innymi WHO, UNICEF, UNESCO czy UNAIDS.

Zgromadzenie Delegatów to spotkanie przyszłej i obecnej kadry medycznej podczas którego odbywają się warsztaty i konferencje, a także wybierane są władze Stowarzyszenia.

W tym roku odbędzie się ono w Wielkopolsce, a tematem przewodnim jest "Prawo i Medycyna" Wydarzenie uzyskało patronat Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, a także wyróżnienie przez samego Ministra Zdrowia, prof. Mariana Zembalę.

» Więcej informacji na temat 35. Zgromadzenia Delegatów IFMSA-Poland