30. Finał WOŚP

W ubiegłą niedzielę na Stadionie Miejskim w Poznaniu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wraz z nią studenci i pracownicy naszego Uniwersytetu.

Sztab Ławica z okazji Jubileuszowego 30. Finału WOŚP przygotował szereg atrakcji - koncert, bieg uliczny, grę miejską, a także medyczną strefę oferującą badania, pokazy i porady.

Studenci pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i kierunku lekarskiego zrzeszeni w Akademickim Stowarzyszeniu Ratownictwa i Medycyny Katastrof oraz IFMSA aktywnie wsparli tę inicjatywę. Pod czujnym okiem swoich opiekunów - dra Michała Mandeckiego z Zakładu Ratownictwa Medycznego oraz dra Olgierda Stielera z Zakładu Protetyki Słuchu - uczyli dużych i małych mieszkańców naszego regionu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prezentowali działania medycznych służb ratowniczych z wykorzystaniem nowoczesnych fantomów użyczonych przez Centrum Symulacji Medycznej. Kulminacyjnym punktem dnia była przeprowadzona wraz ze strażakami z OSP Krzesiny widowiskowa inscenizacja działań ratowniczych na miejscu wypadku komunikacyjnego.