< Cofnij

1st ORBIS Summer School and Workshop on Pharmaceutical Preformulation and Processing

Orbis

Z wielką satysfakcją informujemy, że koordynowany przez naszą Uczelnię międzynarodowy projekt ORBIS osiągnął swój kolejny kamień milowy. W dniach 12-14 czerwca 2019 roku w Dublinie odbyły się 1st ORBIS Summer School and Workshop on Pharmaceutical Preformulation and Processing organizowane przez Trinity College Dublin (prof. Lidia Tajber) oraz firmy APC Ltd., Dublin (dr Sharon Davin) i JSC Farmak (dr Irina Nagorichna).

Z naszej Uczelni do deszczowej stolicy Irlandii udało się 19 osób, by razem z przedstawicielami z Ukrainy, Czech, Finlandii, Niemiec, USA i samej Irlandii wysłuchać znakomitych wykładów dotyczących przeróżnych aspektów przemysłu farmaceutycznego. Prelegenci zaproszeni przez Trinity College oraz APC Ltd. wprowadzili nas w tajniki preformulacji, inżynierii cząstek i zaawansowanych metod charakterystyki ciała stałego, natomiast pracownicy JSC Farmak w ramach warsztatów przedstawili swoje praktyczne doświadczenie i studia przypadków z różnych etapów rozwoju technologicznego produktu leczniczego. Atutem całego wydarzenia był fakt, iż zaproszonymi wykładowcami byli zarówno ludzie pracujący naukowo na Uniwersytetach, jak i pracownicy firm farmaceutycznych, dzięki czemu uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi spojrzeniami na problemy współczesnej farmacji. Warto podkreślić, że jest to sedno idei międzysektorowości projektów takich jak ORBIS, realizowanych w ramach programu HORIZON 2020 MSCA-RISE.

Niewątpliwie naukowej atmosferze wyjazdu sprzyjały przepiękne budynki i tereny Trinity College oraz APC Ltd., a irlandzka gościnność wspierała zacieśnianie międzynarodowej sieci kontaktów zainicjowanej dzięki ORBIS-owi.

Uczestnicy