150 milionów dla rozwoju onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego z Funduszu Medycznego

Fot. www.poznan.uw.gov.pl

Z satysfakcją informujemy, że projekt rozwoju akademickiej onkologii naszego Uniwersytety został najlepiej ocenionym wnioskiem w Polsce w ramach konkursu z Funduszu Medycznego.

Tym samym Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu otrzyma 150 mln zł z subfunduszu infrastruktury strategicznej na wsparcie szpitali onkologicznych na projekt OnkoPlus - rozwój Uniwersyteckiego Centrum Onkologii. Inwestycja prowadzona będzie przy ul. Szamarzewskiego 82, gdzie już dziś zlokalizowane są oddziały onkologiczne. Przekazanie symbolicznego czeku Rektorowi prof. dr. hab. Andrzejowi Tykarskiemu przez Wojewodę Wielkopolskiego Michała Zielińskiego, odbyło się 13 października w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu Uniwersytecki Szpital Kliniczny w latach 2024-2027 wybuduje i wyposaży nowy ośrodek zapewniający kompleksowe leczenie pacjentów onkologicznych. Realizacja projektu OnkoPlus obejmuje następujące zadania:

Realizacja projektu zwiększy dostępność do wysokospecjalistycznych świadczeń onkologicznych w naszym regionie ze szczególnym uwzględnieniem szybkiej diagnostyki. Co ważne, utworzony zostanie nowoczesny ośrodek radioterapii akademickiej zapewniający kompleksowe leczenie pacjentów w jednej lokalizacji.

» Lista rankingowa konkursu nr FM-SIS.02.ONKO.2023