Komunikaty dla kandydatów

ZAGADNIENIA NA EGZAMIN WSTĘPNY - TERAPIA ZAJĘCIOWA
» Zagadnienia na egzamin wstępny dla kandydatów na kierunek Terapia zajęciowa
ZAGADNIENIA NA EGZAMIN WSTĘPNY - PROTETYKA SŁUCHU
» Zagadnienia na egzamin wstępny dla kandydatów na kierunek Protetyka słuchu
UWAGA KANDYDACI Z MATURĄ SPRZED 2005 R.
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu nie będzie przeprowadzał egzaminów wstępnych dla kandydatów legitymujących się maturą sprzed 2005 r.

Jeżeli jesteś absolwentem ponadpodstawowej szkoły średniej, który posiada świadectwo dojrzałości (matura sprzed 2005 r.) to powinieneś skontaktować się z właściwą ze względu na miejsce zamieszkania Okręgową Komisją Egzaminacyjną i złożyć deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego do 31 grudnia 2023 r.
Stypendia Miasta Poznania dla laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych
Już po raz siedemnasty przyznane zostaną Stypendia Miasta Poznania dla laureatek i laureatów oraz finalistek i finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych podejmujących studia w Poznaniu. Zgłoszenia udziału w konkursie przyjmowane są do 20 czerwca.

Stypendia Miasta Poznania dla laureatek/laureatów i finalistek/finalistów olimpiad, w wysokości ponad tysiąc zł miesięcznie, przyznawane są na jeden rok akademicki - od października do czerwca. Kandydatki i kandydaci, którym przyznane zostanie stypendium, uzyskają tytuł "Stypendystki/Stypendysty Miasta Poznania". Do tej pory udało się wesprzeć już 448 młodych talentów.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy deklaracja podjęcia studiów od października 2024 r. na poznańskiej uczelni. Termin składania wniosków mija 20 czerwca 2024 r.

Konkurs koordynuje Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania.

» Więcej informacji

grafika przedstawia zdjęcie grupy młodych osób idących przez Stary Rynek w Poznaniu, na tle Ratusza. - grafika artykułu
Stypendium „PIERWSZY ROK” Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia

Maturzysto i Maturzystko! 

Marzysz o studiach, ale nie wiesz jak je sfinansować? Fundacja Edukacyjna Jerzego Juzonia ma stypendium dla Ciebie - program „Pierwszy Rok” to stypendium dla maturzystów, którzy rozpoczynają studia na uczelniach akademickich w całej Polsce.

Sprawdź, czy spełniasz kryteria na stronie https://fejj.pl/ i nie wahaj się złożyć wniosku o stypendium. Zgarnij wsparcie finansowe na pierwszy rok studiów. 

Weź udział w programie - aplikuj od 1 lipca 2024 - i spełnij swoje marzenia!

Szczegóły na stronie FEJJ: https://www.fejj.pl/pierwszy-rok 

Baner

PEER SUPPORT
Chcesz studiować na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu?

Już dostałaś(eś) się na wymarzony kierunek i zastanawiasz się:
- jak będą wyglądały studia?
- czego będziesz potrzebować?
- gdzie będą odbywały się zajęcia?
- w której części miasta najlepiej zamieszkać?

Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałaś(eś) twierdząco to koniecznie odwiedź stronę Peer Support: http://peersupport.ifmsa.pl/poznan!

Znajdziesz tam odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a także dowiesz się o wiele więcej na temat warunków studiowania na naszym Uniwersytecie.

Logo

 

Zobacz także