Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Uczelniane Laboratorium Koronawirusa (ULKa), Laboratorium Przeciwciał Koronawirusa (LePKa), Mobilny Punkt Pobrań drive-thru, pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia (COVID-19 MONITOR).

Stypendia dla młodych badaczy

Z dumą informujemy, że Stypendium dla młodych badaczy w tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Naukową Miasta Poznania oraz Stypendium dla młodych badaczy otrzymali: Pani Alicja Ewa Ratajczak - za wyróżniającą się aktywność naukową oraz dorobek naukowy w zakresie badań nad ryzykiem osteoporozy u pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit, Pan Szymon Tomczak - za szczególne osiągnięcia naukowe z zakresu zwiększenia bezpieczeństwa terapii pacjentów żywionych pozajelitowo.

179 genów związanych z nerkami odpowiedzialnych za nadciśnienie tętnicze

179 genów związanych z nerkami...

W najnowszym numerze "Nature Genetics", jednym z wiodących czasopism na świecie, prof. Paweł Bogdański i dr hab. Monika Szulińska z Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej UM w Poznaniu wraz z międzynarodowym zespołem naukowców z Wielkiej Brytanii kierowanym przez prof. Macieja Tomaszewskiego, opisali odkrycie 179 genów związanych z nerkami odpowiedzialnych za nadciśnienie tętnicze.

Brązowe rakiety

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie, który w dniach 10-13 czerwca 2021 r. został rozegrany w Gdańsku, zakończył się dużym sukcesem reprezentantów naszej Uczelni. Po zaciętej walce toczonej na ceglastych kortach obie nasze studenckie drużyny stanęły na trzecim stopniu podium, a w kategorii uczelni medycznych nie miały sobie równych.

Certyfikowany lekarz Invisalign

Informujemy, że dr n. med. Przemysław Kopczyński, Kierownik Pracowni Miniimplantów Ortodontycznych Katedry i Kliniki Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji jako pierwszy z pracowników naszego Uniwersytetu został certyfikowanym lekarzem Invisalign.

Wybitni Wielkopolanie nagrodzeni

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, przyznanych decyzją Prezydenta RP, Andrzeja Dudy odbyła się 7 czerwca w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim. W obecności Wojewody Wielkopolskiego, Michała Zielińskiego oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Andrzeja Dery wręczone zostały między innymi odznaczenia za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej w dziedzinie medycyny oraz za zasługi dla ochrony zdrowia. Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski z rąk Ministra Andrzeja Dery odebrali: prof. dr hab. Zbigniew Krasiński oraz prof. dr hab. Ewa Wender-Ożegowska. To zaszczytne odznaczenie otrzymali także nieobecni na uroczystości: prof. dr hab. Jadwiga Mielcarek, prof. dr hab. Przemysław Mikołajczak, prof. dr hab. Krzysztof Wiktorowicz.

Zobacz więcej aktualności