Aktualności

Studenci Ratownictwa Medycznego na III Mistrzostwach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Studenci Ratownictwa Medycznego na III...

W dniu 6 lipca 2024 r., w Szyszłowie, gmina Ostrowite, odbyły się III Mistrzostwa Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Służb Mundurowych. Wzięło w nich udział 13 drużyn z różnych części kraju, w tym JRG, OSP, Służby Celno-Skarbowej. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu reprezentował sześcioosobowy zespół złożony ze studentów I roku Ratownictwa Medycznego w składzie: Antoni Panieński, Magdalena Olszak, Maksymilian Filus, Maja Mirecka, Bartłomiej Spirka i Jakub Lewandowski w roli dowódcy.

Dyplomatorium absolwentów kierunków nauczanych w języku angielskim

Dyplomatorium absolwentów kierunków...

W dniu 3 czerwca 2024 r. w Auli UAM odbyła się uroczystość dyplomatoryjna dla tegorocznych absolwentów kierunków nauczanych w języku angielskim. W tym roku upragnione dyplomy odebrało 196 absolwentów z 26 krajów, uzyskując tytuły lekarza i lekarza-dentysty. Najliczniej reprezentowanymi grupami narodowymi w tym roczniku były: tajwańska, amerykańska, kanadyjska, norweska, tajlandzka, libańska i brytyjska.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 lipca 2024 r. zmarł śp. prof. dr hab. n. med. dr h.c. Antoni Pruszewicz, Rektor Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w latach 1987-1993, Prorektor ds. Nauki w latach 1981-1987. Wieloletni kierownik Katedry i Kliniki Foniatrii i Audiologii. Doświadczony dydaktyk, wychowawca wielu pokoleń studentów i lekarzy. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 13 lipca 2024 r. o godz. 9:30 na cmentarzu w Puszczykowie.

Projekt finansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego

Projekt finansowany z Programu...

Informujemy, że Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uzyskał dotację z Unii Europejskiej na projekt „Kierunek na UMP - program dostosowania kierunków kształcenia do potrzeb gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji” realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego Działanie FERS.01.05 Umiejętności w szkolnictwie.

Nagroda redakcji Journal of Physiological Anthropology

Nagroda redakcji Journal of...

Z satysfakcją informujemy, że prof. dr hab. Dominika Kanikowska z Katedry i Zakładu Patofizjologii została wyróżniona prestiżową nagrodą dla Najlepszego Recenzenta 2023, przyznawaną raz w roku, przez redakcję Journal of Physiological Anthropology. To wyjątkowe wyróżnienie jest dowodem uznania za profesjonalizm i niezwykłe zaangażowanie w proces recenzowania naukowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Współpraca z Japonią

Współpraca z Japonią

Nasza uczelnia od kilku lat współpracuje z 2 uniwersytetami z Japonii - Toho University w Tokio (od 2018 r.) i Aichi University w Nagoya (od 2020 r.). Kontakty te systematycznie się rozwijają, a po okresie pandemii przyspieszyły i są coraz bardziej owocne. W marcu br. gościliśmy 2 studentów kierunku lekarskiego z Aichi, a obecnie 2 naszych studentów, Julia Nienartowicz i Mateusz Szot, realizuje miesięczne praktyki wakacyjne w Tokio, co dokumentują przesłane przez nich zdjęcia (nr 4 i nr 5).

Zobacz więcej aktualności