Aktualności

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Zbadaj się! Koronawirus SARS-CoV-2

Uczelniane Laboratorium Koronawirusa (ULKa), Laboratorium Przeciwciał Koronawirusa (LePKa), Mobilny Punkt Pobrań drive-thru, pomoc w samoocenie własnego stanu zdrowia (COVID-19 MONITOR).

V Bieg Erasmusa+

V Bieg Erasmusa+

„Bijemy rekord Polski!” to hasło kolejnej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Wydarzenie, organizowane po raz piąty, ponownie odbędzie w formule zdalnej. 24 września 2021 r. w całej Polsce staną do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których celem będzie jedno: przebiec w 60 minut, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans. W tym roku Narodowa Agencja poszerza formułę o możliwość startu pojedynczych osób, które zostaną losowo połączone w sztafety z innymi indywidualnymi biegaczami.

Konkurs dla studentów dietetyki

Konkurs dla studentów dietetyki

Katedra i Zakład Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej wraz z Zakładem Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ogłaszają drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Popularyzator Dietetyki 2021". Konkurs jest adresowany do wszystkich aktywnych studentów dietetyki studiujących na dowolnej uczelni wyższej w Polsce. Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor UMP prof. dr hab. Andrzej Tykarski.

Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

Z satysfakcją informujemy, że dr hab. Aleksandra Uruska, z Katedry i Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych otrzymała Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, celem realizacji projektu badawczego w University of Texas Southwestern Medical Center. Aktualnie, w ramach 3-miesięcznego stażu dr hab. Aleksandra Uruska prowadzi badania funkcji i właściwości lipoprotein wysokiej gęstości w cukrzycy typu 1. Opiekunem projektu jest prof. Anand Rohatgi M.D., M.S.C.S., F.A.C.C., F.A.H.A., z Department of Internal Medicine’s Division of Cardiology.

Zwycięski logotyp

Zwycięski logotyp

Z dumą prezentujemy logo Centrum Innowacyjnej Technologii Farmaceutycznej autorstwa Pani Julii Dziaman, studentki IV roku kierunku lekarskiego naszego Uniwersytetu. Komisja w składzie prof. Marzena Gajęcka, prof. Michał Nowicki i prof. Błażej Rubiś dokonała wyboru prezentowanego logotypu spośród 25 prac, które wpłynęły na konkurs. Decyzją JM Rektora prof. Andrzeja Tykarskiego wybrany znak będzie oficjalnym logotypem nowobudowanego Centrum.

Konkurs "Najlepsi z najlepszych! 4.0."

Konkurs "Najlepsi z najlepszych! 4.0."

Z dumą informujemy, że projekt tegorocznego absolwenta kierunku lekarskiego - Rafała Sibiaka - pt. "Rola nowych technologii w opiece nad ciężarnymi z rozpoznaną cukrzycą typu 1" został zakwalifikowany do finansowania w ramach programu: „Najlepsi z najlepszych! 4.0.” ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Tematyka projektu wpisuje się w zakres dotychczas prowadzonych przez absolwenta prac badawczych w Klinice Rozrodczości UMP pod kierunkiem opiekuna projektu prof. dr hab. Ewy Wender-Ożegowskiej.

Zobacz więcej aktualności