NIE DAMY SIĘ W UMP

Aktualności

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu epidemii koronawirusa

Nie damy się w UMP. Dziennik stanu...

Szanowni Państwo, Pracownicy i Studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu! W ostatnich dniach poznaliśmy skład Senatu kadencji 2020-2024. Wybrano 12 osób z grona profesorów, 5 osób z grupy pozostałych nauczycieli akademickich oraz jedną osobę z grona pracowników administracji, pracowników naukowo-technicznych, inżynieryjno-technicznych i biblioteki. Szczegóły podano w komunikacie nr 26 Uczelnianej Komisji Wyborczej. Swojego wyboru dokonali również studenci, którzy wskazali ze swojego grona 4 osoby, które wraz z Panem Rektorem i przedstawicielem Samorządu Doktorantów ustanowią finalny - 24-osobowy skład tego najwyższego w naszej Uczelni gremium.

Zbadaj się! UMP w walce z SARS-CoV-2

Zbadaj się! UMP w walce z SARS-CoV-2

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu uruchomił laboratorium diagnostyczne wykonujące badania PCR w kierunku wirusa SARS-CoV-2, wprowadził serologiczne badania identyfikujące przeciwciała IgA i IgG, specyficzne dla koronawirusa SARS-CoV-2 oraz otworzył pierwszy w Poznaniu i Wielkopolsce BEZPŁATNY punkt pobrań drive-thru.

V Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej - part 2

V Edycja Światowego Dnia Zdrowia Jamy...

W środę 21 kwietnia br. odbyła się druga część jubileuszowej V Edycji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski. Ponad 200 uczniów z 4 zaprzyjaźnionych liceów patronackich przyjęło zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, ze względu na pandemię COVID-19, nasza akcja profilaktyczno-edukacyjna, zamiast w murach Collegium Stomatologicum, miała ponownie miejsce w przestrzeni wirtualnej. Jak co roku patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Tykarski, a partnerem akcji niezmiennie od lat jest firma Colgate.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 kwietnia 2021 r. zmarł śp. prof. dr hab. Roman Jankowski kierownik Katedry i Kliniki Neurochirurgii i Neurotraumatologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wybitny neurochirurg, wspaniały lekarz, znakomity naukowiec i dydaktyk. Wychowawca i Nauczyciel wielu pokoleń lekarzy i studentów. Na zawsze pozostanie w naszej Pamięci.

Rozpoczęliśmy zajęcia w ramach I edycji Fizjoterapii w neurologii dorosłych

Rozpoczęliśmy zajęcia w ramach I...

17-18 kwietnia br. zajęcia w ramach I edycji Studiów Podyplomowych Fizjoterapii w neurologii dorosłych rozpoczęła grupa fizjoterapeutów. Studia otworzył oraz poprowadził pierwsze zajęcia p. dr Mateusz Romanowski z Zakładu Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, kierownik w/w studiów. Zajęcia miały charakter praktyczny, dlatego też odbyły się w formie stacjonarnej przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Młodzi medycy będą wspierać szczepienia!

Młodzi medycy będą wspierać...

Sytuacja pandemiczna wymaga od wszystkich zdwojenia sił zwłaszcza przy szczepieniach. Rozporządzenie Ministra Zdrowia dało możliwość przeprowadzania badań kwalifikacyjnych do szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 studentom V i VI roku kierunku lekarskiego. Z inicjatywy władz Dziekańskich Wydziału Lekarskiego powstał projekt szkolenia dla studentów.

Zobacz więcej aktualności