Logo

8 października br. w Sejmie RP zainaugurowana została Ogólnopolska Kampania "Dzieciństwo bez Przemocy", zainicjowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci, a Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ma zaszczyt być jej częścią.

Kampania stanowi ogólnopolską akcję na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec dzieci w Polsce, koncentrując się na uwrażliwianiu społeczeństwa wobec tego problemu oraz wspierania ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci.

Dzieciństwo bez przemocy

W jej ramach w dniu 16 października 2024 r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się regionalna konferencja „Dzieciństwo bez przemocy”. W wydarzeniu tym JM Rektora prof.dra hab. Zbigniewa Krasińskiego reprezentowała Prorektor ds. Promocji i Organizacji dr hab. Justyna Gornowicz-Porowska, prof. UMP, natomiast prof. dr hab. Ewa Mojs wygłosiła prelekcję pt. "Dobrostan młodego człowieka i jego podstawa - zdrowie psychiczne! Jak je skutecznie chronić?".

Dzieciństwo bez przemocy

Celem konferencji było zwiększenie świadomości społecznej na temat przemocy wobec dzieci oraz promowanie działań mających na celu ich skuteczną ochronę.

W konferencji wzięli udział specjaliści z zakresu psychologii, pedagogiki, prawa oraz medycyny, dzieląc się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat problemu przemocy oraz sposobów jej skutecznej profilaktyki.

Konferencję uświetnił występ stypendystki Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. Ignacego Paderewskiego - pianistki Antoniny Waliszewskiej.

Organizatorami konferencji byli: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Fundacja "Dziecko w Centrum" i Fundacja Santander Bank Polska S.A.

Dzieciństwo bez przemocy

Szczególnym, symbolicznym momentem będzie finał kampanii przypadający 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono, w tym Centrum Biologii Medycznej UMP przy ul. Rokietnickiej.

Szczegółowe informacje na temat kampanii dostępne są na stronie: www.dziecinstwobezprzemocy.pl.

Dajmy dzieciom siłę! Bądźmy w tym RAZEM!

#DzieciństwoBezPrzemocy