< Cofnij

XX Repetytorium Pulmonologiczne

Data wydarzenia: 5 kwietnia 2024

Baner

Informujemy, że w dniach 5-6 kwietnia odbędzie się w Poznaniu XX Repetytorium Pulmonologiczne, które jest dydaktycznym spotkaniem będącym ważnym wydarzeniem dla środowiska zajmującego się chorobami układu oddechowego.

Już po raz dwudziesty do Poznania, który w pewnym sensie staje się stolicą edukacji pulmonologicznej, przyjedzie ok. 300 pulmonologów, internistów i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz innych zainteresowanych postępami w zakresie diagnostyki i leczenia chorób płuc.

Odbędzie się ok. 35 wykładów ogniskujących się wokół zagadnień pulmonologii, alergologii i onkologii pulmonologicznej, co jest odzwierciedleniem działalności Katedry, Kliniki i Oddziału Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej funkcjonującej od ok. 70 lat, obecnie w budynku przy ul. Szamarzewskiego 84, w strukturach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Poznaniu.

W ostatnich latach dokonują się istotne postępy w zakresie leczenia wielu schorzeń w tym m. in. mukowiscydozy - znajduje się u nas jeden z największych w Polsce ośrodków leczenia mukowiscydozy dorosłych - postępy w leczeniu onkologicznym, alergologicznym, leczeniu astmy ciężkiej, a także leczeniu schorzeń operacyjnych.

Ze szczegółowym programem spotkania można zapoznać się na stronie:
https://repetytorium.grupaconway.pl/.

Studenci chcący wziąć w udział w konferencji mogą rejestrować się do 4 kwietnia 2024 r. do godz. 12:00 pod numerem tel. 61 854 93 88 lub adresem mailowym: pulmo@ump.edu.pl.

» Broszura informacyjna