XIX Repetytorium Pulmonologiczne

Data wydarzenia: 14 kwietnia 2023

Repetitio mater studiorum est - powtarzanie jest matką nauki - już po raz XIX zabrzmi łacińska maksyma patronująca konferencji „Repetytorium Pulmonologiczne”. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia w Poznaniu. Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Pulmonologii Poznańskiej. Konferencja odbywa się pod patronatem Katedry i Kliniki Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu kierowanej przez prof. Halinę Baturę-Gabryel.

Tegoroczne XIX Repetytorium Pulmonologiczne rozpocznie panel poświęcony mukowiscydozie dorosłych. Poruszone zostaną m.in. tematy: zaostrzeń infekcyjnych występujących w mukowiscydozie, ciąży u pacjentki z mukowiscydozą, cukrzycy u pacjenta z mukowiscydozą czy sposoby fizjoterapii w mukowiscydozie.  Następnie w kolejnych literach alfabetu, rozpoczynających tematy wykładów, bazując na przypadkach klinicznych, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z nowymi trendami w leczeniu chorób płuc - od A do Z, od Astmy do Zatorowości płucnej. Znakomici wykładowcy, eksperci w swoich dziedzinach - przedstawią współczesny stan wiedzy, ciekawe przypadki i praktyczne wskazówki postępowania terapeutycznego.

Konferencja jest adresowana do lekarzy pulmonologów, alergologów, onkologów, radiologów, torakochirurgów, internistów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, studentów medycyny lub pielęgniarstwa zainteresowanych tematyką wydarzenia.

Konferencja jest objęta patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof dr hab. Andrzeja Tykarskiego.

W celu otrzymania bezpłatnej wejściówki należy zarejestrować się poprzez link: https://repetytorium.grupaconway.pl/rejestracja_promo. Darmowa rejestracja będzie czynna do wtorku 11 kwietnia do godziny 23.59 - liczba miejsc jest ograniczona.

» Więcej informacji o wydarzeniu