< Cofnij

Konferencja "Nowe Trendy w Pielęgniarstwie"

Data wydarzenia: 4 czerwca 2024

Banner

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konferencji "Nowe Trendy w Pielęgniarstwie", która odbędzie się w dniu 04.06.2024 r. w Poznaniu na terenie kompleksu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Podczas konferencji zostaną omówione aktualne i ważne zagadnienia związane z aktywnością zawodową, jak np.: odpowiedzialność prawna pielęgniarek, stosowanie przymusu bezpośredniego, opieka nad pacjentem po leczeniu ortopedycznym czy usunięciu krtani, farmakoterapia u osób w podeszłym wieku, leczenie ran.

Ważnym elementem - podobnie jak w poprzedniej edycji - będą warsztaty specjalnie zorganizowane dla studentów i pracujących pielęgniarek z zakresu: pielęgnacji długoterminowych dostępów naczyniowych typu Broviac, kaniulacji pod kontrolą USG, radzenia sobie w trudnej sytuacji, leczenia ran, e-recept, podstawowych czynności resuscytacyjnych w warunkach szpitalnych oraz bezpieczeństwa i ergonomii pracy.

Zarówno wykłady, jak też warsztaty, poprowadzą doświadczeni specjaliści z danej dziedziny.

W tym roku odbędzie się także sesja studencka umożliwiająca wymianę doświadczeń z zakresu m.in. edukacji zdrowotnej pacjentów.

Różnorodność zagadnień umożliwi każdemu uczestnikowi pozyskanie aktualnej wiedzy z istotnych dla zawodu obszarów oraz doskonalenie umiejętności pod nadzorem wyśmienitych profesjonalistów.

Strona konferencji: www.nowetrendywpielegniarstwie2024.bok-ump.pl


W imieniu organizatorów zapraszają

prof. dr hab. Krystyna Jaracz
dr hab. Dorota Talarska