Euroasmus and Friends CUP 2024

Data wydarzenia: 10 października 2024

Ponad 70 uczestników z 7 państw! Dziedzictwo UEFA EURO 2012 wciąż żywe w Poznaniu! W najbliższy czwartek 10 października na boisku Ośrodka POSiR Rataje (os. Piastowskie 106A) zainaugurowany w 2012 Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Euroasmus and Friends CUP 2024 odbędzie się po raz 11!

Kto zatriumfuje w 2024 roku?

W turnieju udział weźmie 7 zespołów składających się z 10 międzynarodowych studentów (studiujących w Poznaniu), reprezentujących swoje ojczyste kraje. Na boisko wybiegną reprezentanci: Bangladeszu, Egiptu, Hiszpanii, Libanu, Palestyny, Polski i Ukrainy.

Pierwszy mecz odbędzie się o godzinie 9.30. Finał w okolicach godziny 14.50.

W tym roku oprócz turnieju dla wszystkich chętnych studentów i studentek, którzy odwiedzą naszą imprezę przygotowaliśmy także taneczne zajęcia Salsation. Mieszanka stylów tanecznych, kulturowych oraz fitnessu sprawi, że uczestnicy będą mogli spalić kalorie, wzmocnić ciało a przede wszystkim świetnie się bawić.

Zajęcia poprowadzi instruktorka sieci klubów Organic Fitness - Ola Michalska - Salsation Elite Trainer, międzynarodowy prezenter i warsztatowiec, instruktor sportu z prawie 10-letnim doświadczeniem w pracy w branży fitness oraz 12-letnim w sportowym tańcu towarzyskim.

Podczas ostatniej edycji turnieju w 2023 roku w rozgrywkach udział wzięły drużyny z: Algierii, Chin, Kanady, Libanu, Uzbekistanu, Turcji, Włoch i Polski. W sumie w ciągu dnia rozegranych zostało 16 spotkań, które początkowo toczyły się w dwóch grupach. Następnie 4 najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, po to by na końcu zmierzyć się w meczach o 3 miejsce i w wielkim finale. W nim wystąpiły drużyny z Polski i Włoch. Po trwającym 2 x 8 minut spotkaniu i strzeleniu 3 bramek to biało-czerwoni mogli ostatecznie wznieść do góry puchar dla najlepszej drużyny wygrywając 3:1. Jeszcze bardziej zacięty okazał się mecz o trzecie miejsce, w którym naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy z Libanu i Algierii. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 1:1 co oznaczało serię rzutów karnych. W niej więcej zimnej krwi zachował Liban ostatecznie zwyciężając 1:1 (2:0).

„Jestem naprawdę wdzięczny za ten turniej. Był pełen różnorodności, a wszyscy uczestnicy byli mili i przyjaźni” - skomentował po turnieju Furkan z Turcji

„Dziękujemy za dobrze zorganizowane Mistrzostwa. Miałem szczęście i radość reprezentować nasz kraj w Polsce. Dziękuję!” - Nedjm z Algierii

Razem gramy, razem kibicujemy, razem świętujemy!

EUROASMUS AND FRIENDS CUP od lat cieszy się wielką popularnością wśród zagranicznej społeczności akademickiej. Zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku,
z okazji odbywających się w Poznaniu Mistrzostw Europy rozgrywki, do dzisiaj przyciągają wielu chętnych uczestników i pokazują, że dziedzictwo UEFA Euro 2012 jest wciąż żywe. Turniej spełnia też inną funkcję: integruje studentów z całego świata, uczących się w Poznaniu oraz promuje miasto na cały świat, dzięki obszernym fotorelacjom na portalach społecznościowych.

www.poznan.pl

Organizator: Wielkopolska Pracownia Pomysłów

Partnerzy i sponsorzy: Miasto Poznań, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza, KKS Lech Poznań, Cuba Libre Social Club, Organic Fitness Club, Muzeum Czekolady